Login sisse
Korduma kippuvad küsimused - taotlemine

Kui kiiresti väljastatakse hoolduslõikus- või raieluba? 

Amet väljastab raie- ja hoolduslõikusloa 30 päeva jooksul arvates nõuetekohase taotluse saamisest. Nõuetekohane taotlus võetakse menetlusse, kui kogu info ning vajalikud dokumendid on ametile esitatud. See tähendab, et menetlusaeg võib hakata jooksma hiljem kui on esitatud esmane taotlus ja juhul, kui on olnud vajadus taotlust täiendada, parandada või esitada lisadokumente. 

 

Kas minu hoolduslõikus- või raieluba on väljastatud?

Kõik Tallinnas väljastatud hoolduslõikus- ja raieload leiab Tallinna raielubade andmekogust aadressi ja loa numbri alusel. https://raie.tallinn.ee/otsused 

 

Kas minu kinnistule väljastatud hoolduslõikus- või raieluba kehtib?

Hoolduslõikus- ja raieloa kehtivus on 1 aasta. Lubade kehtivust saab kontrollida https://raie.tallinn.ee/otsused

 

Raieloa kehtivus on möödas, aga puu on raiumata. Kuidas käituda?

Hoolduslõikus- ja raieloa kehtivuse möödumisel tuleb esitada uus taotlus. Kehtivuse kaotanud luba ei pikendata. Taotlust saab esitada https://raie.tallinn.ee/taotlus/uus 

 

Taotlus on menetlusse võetud. Kelle poole pöörduda, et kontrollida taotluse seisukorda?  

Kui taotlus on menetlusse võetud, võtab raiespetsialist Teiega ühendust, et leppida kokku sobiv aeg puu(de) märgistamiseks raieks.

 

Ma soovin, et keegi vaataks minu kinnistul olevad puud üle ja annaks hinnangu, mida ma pean tegema. Kuidas käituda? 

Kui soovite hinnata oma kinnistul kasvavate puude seisukorda ja saada nõu, milliseid töid võiks nende puhul ette võtta, soovitame tellida dendroloogi või arboristi. Spetsialist hindab puude olukorda ja annab soovitused, kas ja milliseid hooldus- või raietöid on mõistlik teha. Vastavate ekspertide kontakte leiate internetiotsinguga või võite pöörduda ka Eesti Arboristide Ühingu poole.

Tallinna linna spetsialist kontrollib ainult neid puid, mille kohta on esitatud ametlik raie- või hoolduslõikusloa taotlus. Selle kontrolli eesmärk on hinnata, kas taotluses kirjeldatud tegevus on põhjendatud ja kooskõlas kehtivate nõuetega.*

 

Mitte minu kinnistul on kuiv puu

Raieluba saab taotleda kinnistu omanik. Kui puu asub linnamaal, siis tuleb pöörduda linnaosa poole. Riigi maa puhul tuleb pöörduda Maa- ja Ruumiameti poole. 

 

Minu aia taga on kuivanud puu. Mis ma tegema pean?

Kui tegemist on eramaaga, siis anna sellest teada maa omanikule. Kui Sa ei tea, kellele maa kuulub, teavita sellest linnaosa. Kui kuivanud puu kasvab linnamaal, tuleb teavitada elukoha linnaosa.

 

Puu kasvab linnamaal, aga minu kinnistu piiri taga. Kas võin taotleda hoolduslõikus- või raieluba?

Hoolduslõikus- või raieloa taotluse võib esitada vaid kinnistu omanik ehk Tallinna linn, seega teavita linnamaal kasvavatest puudest puu kasvukoha linnaosa valitsust.